Other News

by / on October 13, 2016 at 5:30 pm / in Lajme

Aksident tragjik ne autostraden Tiran-Durres

Policia ka bërë të ditur emrat e katër personave që humbën jetën në aksidentin tragjik, në autostradën Tiranë-Durrës, mëngjesin e sotëm. Nga aksidenti ka mbetur i vdekur shoferi i njërit mjet, Dashnor Deliallisi. Ndërsa në makinën tjetër të përfshirë në aksident, ndodheshin shtetaset Greta Sherifi (shoferja), Izabela Balla dhe Elona Xhuti. Sipas të dhënave që përcjellin të afërmit e viktimave, […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 5:22 pm / in Lajme

Itali/Tragjedia në familjen Alla, të afërmit dhurojnë organet e 13 – vjeçarit

“Thamë po sepse në këtë mënyrë do të mund të shpëtojnë fëmijë të tjerë, e bëmë sepse ishte gjëja e drejtë për t’u bërë”, janë këto fjalët e Arian Allës, xhaxhai i Dejvis, 13 – vjeçarit që ndërroi jetë në spital të hënën në mbrëmje, pas aksidentit fatal të ndodhur të dielën në Padova, ku humbi jetën edhe nëna e […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 5:20 pm / in Lajme

Rusia po përgatitet për një luftë të madhe botërore

Rusia urdhëron të gjithë zyrtarët që kthejnë në shtëpi të gjithë të afërmit e tyre për shkak të tensioneve. Rusia ka urdhëruar të gjithë zyrtarët që të kthejnë të gjithë të afërmit e tyre që gjenden jashtë vendit për shkak të rritjes së tensioneve dhe nisjes së mundshme të luftës globale. Politikanëve dhe personaliteteve të larta thuhet se kanë marrë […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 3:06 pm / in Lajme

LAJM I FUNDIT : Tragjedi në familjen Kosovare ‘Eja shpejt, kam vrarë nënën tënde’ (Foto)

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 3:00 pm / in Lajme

Lajm nga Turqia, Aziz Salihu ka një ”Mesazh” Prekës ja kur do të kthehet në Kosov (E dhimbshme qfar ka Shkruar)

Aziz Salihu, ish-boksieri i mirënjohur, ndryshe fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rreth katër muaj në spital (para pak ditëve ka dalë nga Spitali, por ende qëndron në Stamboll), ka marr lajmin e madh dhe të shumëpritur. “Gjendja e Azizit është shumë e mirë, mjekët i kanë thënë […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 2:54 pm / in Shendetsi

Kujdes, mos e lani kurrë pulën para se ta gatuani, rrezikoni jetën

Helmimi me ushqim është dukuri e shpeshtë, mirëpo ndodh kryesisht për shkak të gabimeve të njerëzve në përgatitjen e ushqimit. Ato gjëra më së shpeshti ndodhin nga mosdija dhe pakkush di që edhe pula nuk duhet të lahet para zierjes apo pjekjes Shumica e njerëzve (90 për qind) e lajnë pulën para përgatitjes për ta ngrënë. Ja përse kjo gjë […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 2:52 pm / in Lajme

Shqiptari shtirej si punëtor krahu, por bënte miliona. Ja me çfarë merrej

Një shpërndarës shqiptar kokaine është arrestuar nga policia italiane në Parma. Bëhet fjalë për 39-vjeçarin, Ismail Shtufi, i cili u vu në pranga gjatë një aksoni antidrogë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi 27 mijë euro, të prera në kartmonedha 500-she. Ndërsa në garazh policia gjeti dhe sekuestroi dy copa të mëdha kokaine të pastër, […]

Read more ›
by / on October 12, 2016 at 2:29 pm / in ShowBiz

Remzie Osmani sot po e marton dikë të familjes, shikoni si po e “kall” dasmën (Video)

Këngëtarja e muzikës popullore ka treguar me anë të një postimi në rrjetet sociale se ka martuar dy djemtë e vëllait të saj. Remiza ka  shkuar për t’i marrë nuset dhe me shumë disponim këndon e fishkëllen bashkë me vajzat e pranishme në veturë./Gazeta Express  

Read more ›
by / on October 11, 2016 at 11:49 pm / in Histori

Më rrihte sepse ishte xheloz i sëmurë!

E lexoj këtë rubrikë sepse më pëlqen pa masë, por edhe trishtohem sepse historitë, më së shumti janë të dhimbshme se, për të qenë e sinqertë, kështu ka ardhur jeta: Për shumë njerëz është e trishtë, me dhimbje të vazhdueshme. Jeta ime filloi e këndshme e pa ndonjë trishtim sepse kam patur një familje jo shumë të pasur, por mjaft […]

Read more ›
by / on October 11, 2016 at 11:45 pm / in Histori

Jeta ime në një karrocë invalidësh…

Unë që ju shkruaj jam tridhjetë e tre vjeçe. Për shkak të një aksidenti që më ndodhi para një viti, tashmë jetoj pa këmbët e mia. Ka qenë e tmerrshme për mua, por tani po mësoj si ta rindërtoj jetën time dhe të mos humbas gjithçka. Gjëja më e keqe ishte të rikthehesha në shtëpi. E dija që një ditë […]

Read more ›